Welkom bij de Pampusclub

In 1934 werd het Pampusjacht als nationale eenheidsklasse ingesteld. Het ontwerp van de heren W. de Vries Lentsch en G. de Vries Lentsch, was het resultaat van een prijsvraag voor een twee-mans kieljacht. De bouwprijs bedroeg toen ca. € 365,=. Inmiddels zijn er ruim 450 pampussen gebouwd en worden er nog steeds zéér actief wedstrijden gezeild. In 2014 viert de Pampusclub het 80 jarig bestaan van het Pampusjacht en haar 55 jarig bestaan.

 

U bevindt zich hier: Sponsors > Nieuws Sponsors inloggen  |  sitemap  |  disclaimer   zoeken
Nieuws

Nieuws

15
De Pampusclub verwelkomt Bootbouwerij Vrijheid als Sponsor

De Pampusclub verwelkomt Bootbouwerij Vrijheid als sponsor van onze website. 

Bootbouwerij Vrijheid, het bedrijf van de familie Lamme, aan de Oud-Loosdrechtsedijk 190 in Loosdrecht is door Willem Lamme net na de Tweede Wereldoorlog gesticht. Dat verklaart tegelijkertijd de keuze voor de naam ‘Vrijheid’. Niet geheel toevallig werden er in die jaren ook veel zeilboten uit de Vrijheid-klasse gebouwd. 

In 1973 namen de zonen Ben en Gert de productie- en onderhoudsafdeling van vader Willem over. Ook werd er voorzichtig gestart met een watersportwinkel. In 1999 werden deze beide onderdelen opgesplitst waarbij Gert zich toelegde op de productie en het onderhoud en Ben de winkel onder zijn hoede nam.

Gert en zijn medewerkers staan nu in Nederland bekend als een van de betere houten boot bouwers. Zo verlaten per jaar gemiddeld twee pampus wedstrijdschepen de werf. Ook het onderhoud van houten boten is aan hun vakkundige handen wel toevertrouwd.

Bezoek ook de website: www.bootbouwerijvrijheid.nl

in cateogire: Sponsornieuws
 

 

Powered by Idas Internet & ICT