Welkom bij de Pampusclub

In 1934 werd het Pampusjacht als nationale eenheidsklasse ingesteld. Het ontwerp van de heren W. de Vries Lentsch en G. de Vries Lentsch, was het resultaat van een prijsvraag voor een twee-mans kieljacht. De bouwprijs bedroeg toen ca. € 365,=. Inmiddels zijn er ruim 450 pampussen gebouwd en worden er nog steeds zéér actief wedstrijden gezeild. In 2014 viert de Pampusclub het 80 jarig bestaan van het Pampusjacht en haar 55 jarig bestaan.

 

U bevindt zich hier: Nieuws > Pampusnieuws inloggen  |  sitemap  |  disclaimer   zoeken
Nieuws

Nieuws

30
De opzet van de Bronzen bel is gewijzigd voor 2012!

Om meer mensen te laten meedingen naar de Bronzen Bel heeft het bestuur besloten om de opzet van de Bronzen bel voor 2012 aan te passen. De nieuwe opzet is als volgt:

Geldige evenementen:

De Bronzen Bel is een klassement over 6 door de Pampusclubaangewezen wedstrijden in de verschillende regio’s. De wedstrijden die meetellen voor 2012 zijn:

Regio Friesland: Houtevenement en het weekend van de Sneekweek*

Regio Loosdrecht: Hollandweekend en Vrijbuiterweekend

Regio Kaag: Het weekend van de Kaagweek*

Buiten de regio’s: Nederlandse Kampioenschappen Beulakerwiede

* De uitslagen over de weekendwedstrijden van de Sneekweek en Kaagweek worden bepaal dzonder aftrek op basis van de werkelijk op Zaterdag en Zondag gevaren wedstrijden.

Aftrek en puntentelling:

Voor de uitslag van de Bronzen Bel worden de 3 (1 of 2 indien een zeiler niet meer evenementen gevaren heeft) evenement/weekenden per zeiler genomen met het hoogste aantal punten volgens onderstaande puntentelling. Bij gelijke punten zal het laatst gevaren evenement doorslaggevend zijn.

De klassering is op basis van de einduitslag van het desbetreffende evenement/weekend, inclusief aftrek conform de wedstrijdbepalingen die worden gehanteerd. De puntentelling is gebaseerd op het aantal gestarte boten gedurende een evenement/weekend. De nummer één krijgt 500 punten + het aantal deelnemende boten (voorbeeld: bij 40 deelnemers krijgt de nummer één 500+40=540 punten).

De laatste deelnemer krijgt (500 : het aantal deelnemers) punten + (het aantal deelnemers - klassering +1) punten (voorbeeld: bij 50 deelnemers krijgt de laatste deelnemer (500:50 = 10) + (50-50+1=1)=11 punten. De 500 punten van de eerste plaats lopen telkens met de factor (500 :  het aantal deelnemers) terug naar de laatste deelnemer. De punten op basis van het aantal deelnemers worden gegeven op basis van het hoge puntensysteem.

Burgemeester Reitsmaprijs:

De Burgemeester Reitsmaprijs is voor de nummer 16 van het klassement van de Bronzen Bel. Deze prijs kan maximaal éénmaal gewonnen worden. Vervolgens wordt deze doorgeschoven naar de nr. 17, 18, enzovoort.

in cateogire: Pampusnieuws
 

 

Powered by Idas Internet & ICT